Існування державного підприємства – це основа корупції в найвищих ешелонах влади.

Сьогодні в Україні налічується близько 3500 державних підприємств. За офіційними даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, щороку ці підприємства несуть збитки в районі 68 млрд гривень. Це лягає тяжких тягарем на бюджет, а значить, на плечі громадян України. Кожен знає, що головна задача будь-якого підприємства — це приносити прибуток. Проте, на думку нашої політичної Партії 5.10, навіщо утримувати те, що приносить величезні збитки?

Існування державного підприємства – це основа корупції в найвищих ешелонах влади. Вся боротьба політичних партій ведеться в першу чергу за можливість назначити «свого» директора на найбільш цікаві державні активи. Хто ж насправді є власником державних підприємств? Політичні партії при владі, клани та олігархи, які стоять за ними?!

У кожному місті є десятки комунальних й державних підприємств, через які розкрадається не одна тисяча гривень щороку. В Житомирі, наприклад, такими є КП «Зеленбуд», КП «Управління автомобільних шляхів», комунальне підприємство «Парк», тощо.

Загалом, продаж державних підприємств – це ТАБУ для ЗМІ. Проте це єдиний шлях для справжньої боротьби з причинами корупції. Адже 3500 підприємств – це більшість корупціонерів, які не збираються припиняти красти, адже сама система змушує їх до цього. Проте всіх пересаджати неможливо. Крім того, ми бачимо, що якість та ціна послуг в державних і комунальних підприємствах завжди на порядок гірші, ніж в приватних компаніях. Тому продаж комунальних та державних підприємств  є одним з головних пунктів програми Партії 5.10 та основним принципом в ідеології лібертаріанства. Головна задача будь-якої влади — це створення умов для процвітання підприємництва, збагачення громадян та створення умов, при яких корупція стане неможливою. Яскравим прикладом є продаж заводу «Криворіжсталь». Після його продажу надходження в бюджет стали більшими, ніж коли цей завод був державним.

Досить боротися з наслідками корупції, треба ліквідовувати причини її існування!

Досить боротися з наслідками корупції, треба ліквідовувати причини її існування!

Детальніше про лібертаріанство в Україні: http://www.balashov.com.ua/blogs/libertarianstvo_v ukraine/

Вся програма лібертаріанської Партії 5.10: http://510.ua/program.html

Youtube-канал Геннадія Балашова:

https://www.youtube.com/watch?v=GfE9tC8_bfg&list=PLkpKuKMEZJrr5hu4FrRzfsCCvI-2mz-fo

 

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *