Приватна поліція в Україні. Як це буде

24.02 2018

Приватна поліція в Україні. Як це буде

Сьогодні велика кількість людей уважно узучает запропоновану нами Програму реформ "Вільна економіка". Однак, бачу, що не всі ще до кінця розуміють, як все це буде працювати на практиці. Багато хто намагається підходити до оцінки запропонованих реформ з точки зору сьогоднішніх реалій. А це неправильно.

Дехто наприклад вважає, що приватна поліція, це просто приватизоване районне відділення сьогоднішньої поліції. Тому міркує приблизно так:

<початок цитати>

«Хочу навести варіант розвитку сценарію по Вашій програмі: Нарешті настав той День - Ми живемо у країні з вільною економікою. Всі корпорації світу мріють потрапити до Нас. вони ретельно вивчають нашу законодавчу базу і що вони роблять перш за все? Правильно - створюють тут страхові компанії. На їх основі приватну поліцію. Їх поліція заключає контракти на послуги з невеличкими місцевими громадами і фактично бере під свій контроль правопорядок в них. Потім заходить Інвестор. Звісно що він намагається мінімізувати інвестиції і збільшити прибутки. Як я вже згадував - очисні споруди значна частина капіталовкладень. Дешевше меру селища хабара дати, а якщо щось не так приватна поліція розбереться. Вона присяги не давала - у неї контракт, а окрім нього іще один контракт з корпорацією. Цього ж ніхто не забороняє, це ж ринок. І хто буде з ними боротися? 1000 мешканців селища, переважно пенсіонери ( в регіонах 30 - 40% населення люди похилого віку). Ото і вся ваша "економіка"» 

<кінець цитати>

Помилка в подібних міркуваннях полягає в тому, що насправді поліція не укладатиме контракти з місцевими громадами і громадянами. Контракти з громадянами укладатимуть страхові компанії. Таким чином, якщо вашу квартиру обікрали (або вилили на вашій ділянці шкідливі хімікати), то вам не треба буде звертатися в поліцію. Замість цього ви повідомляєте про цей інцидент в страхову компанію і вона відразу виплачує вам відповідну компенсацію за отриманий вами матеріальний і моральний збиток.

Пошук же злочинця і стягнення з нього компенсації витрат страхової компанії, це вже проблема самої страхової компанії. Вона для цього наймає приватну поліцейську компанію і покладає на неї цю задачу. Чи буде страхова компанія таким чином реагувати на кожне порушення прав її клієнтів або оплатить постійну послугу приватної поліцейської компанії для постояной охорони своїх клієнтів (щоб запобігати злочинам і тому рідше виплачувати компенсації своїм клієнтам), це буде вирішувати кожна страхова компанія самостійно, в кожному окремому випадку, з кожним конкретним клієнтом. Для самого клієнта (тобто для вас) це не принципово. Оскільки свою компенсацію від страхової компанії ви отримуєте одразу, в будь-якому випадку.

Що ми маємо в підсумку:

1) Ви і ваше майно будете захищені страховою компанією краще, ніж зараз поліцією. Точніше, будете захищені. Тому що зараз ви не захищені зовсім.

2) Громадяни мають право застосовувати приватну вогнепальну зброю для захисту себе і свого майна, а також для захисту інших громадян і їх майна. Це є основним засобом запобігання правопорушень по відношенню до вас і вашого майна, а також по відношенню до інших громадян і до їх майна. У цьому сенсі, важливо також те, що поліцейський, який зазіхає на права громадянина, є для громадянина звичайним злочинцем. А ніяким не недоторканним представником влади.

3) Ніяка окрема поліцейська компанія не зможе взяти під контроль ніяку громаду. Тому, що всі жителі громади страхуються у великій кількості різних страхових компаній. А кожна страхова компанія користується послугами різних поліцейських компаній. Крім того, кількість озброєних громадян багаторазово перевищує загальну кількість поліцейських. Тим більше, перевищує кількість поліцейських однієї окремо взятої поліцейської компанії. Отож, для  будь-якої поліцейської компанії з матеріальної точки зору набагато вигідніше надавати свої послуги страховим компаніям і отримувати дохід, ніж вступати в заздалегідь програшний конфлікт з озброєними громадянами і великою кількістю страхових і інших поліцейських компаній, які надають свої послуги цим громадянам.

На завершення хочу звернути особливу увагу на наступне!

Описана вище модель забезпечення захисту громадян і їх майна є тільки однією з можливих моделей, які будуть працювати в реальному житті. Які конкретно моделі виявляться найбільш життєздатними і найбільш ефективними зараз ніхто сказати не зможе. Все визначить ринок (ринкові відносини). В цьому і полягає перевага ринку. Він завжди з великої кількості можливих варіантів вибирає ті, які виявляються найбільш корисними для людей. Все шкідливе і непотрібне на ринку не виживає. Шкідливому і непотрібному просто ніхто не надає необхідних ресурсів. На відміну від штучного порядку встановленого централізовано, який завжди ворожий до кожній окремо взятій людині і на жаль завжди має ресурси для свого існування.

P.S. Картинка для привернення уваги.

Михайло Чернишев 

Автор програми "Вільна економіка"

Последние новости

В США школьные учебники перепишут с учетом интересов секс меньшинств

Школьные учебники в США будут обновлены, с учетом интересов геев, лесбиянок, бисексуалов и...

Почему НАТО нет в конституции США?

Конституция в Америке – это очень уважаемый документ. Тут говорят о нем без сарказма...

Google на службе 911 поможет спасать жизни

Google разработал технологию позволяющую отслеживать местонахождение людей звонящих в...

О экстрадиции Саакашвили Генеральная прокуратура не знала

Для Генеральной прокуратуры стала неожиданностью информация о проведении операции ГСПСУ по...

Авто из кортежа президента сбило пешехода. Фото

На перекрестке улиц Инститкутской и Шелковичной авто из кортежа президента Украины Петра...

Чи є сенс боротися з корупцією (на прикладі державної поліції)

Для багатьох з нас вже давно не секрет, що державна поліція насправді нас не захищає...

О ЧЁМ НЕ ПИСАЛИ В ЭНЦИКЛОПЕДИИ….ВЕЛИКИЙ ХИРУРГ ДАЛЬ

Первой хирургической перчаткой в то время называли ПИРОГОВА,  а вот все за ДАЛЕМ...

Все что нужно для сепаратизма, можно купить в военторге

Такой себе военторг с БТР и БМП.  Все, что нужно для сепаратизма в отдельно взятом...

Стало известно, кто причастен к убийству Павла Шеремета! Видео

Всеволод Филимонеко в Польше записал видео, в котором сообщает, что к убийству Павла...

Какая нужна реформа образования в Украине?

Реформа образования, которую вместе с медицинской и пенсионной реформой называют частью...

Власть Порошенко-Авакова

Это извечная борьба между силой разума и нравственным безсилием физической силы. Да, люди...

Британия уходит из Евросоюза без повторного референдума.

На Мюнхенской конференции Премьер министр Великобритании Тереза Мей ответила на вопрос...