Хто годує солдат простроченими консервами (підприємці чи чиновники)

04.05 2018

Хто годує солдат простроченими консервами (підприємці чи чиновники)

У безперервних суперечках про те, хто більш моральний (ринок чи чиновники), у тих, хто віддає перевагу чиновникам, з'явився новий аргумент. Виявляється підприємці "втюхують" армії прострочені концерви, чого чиновники ніколи б не зробили.

Чи так це насправді? Давайте розберемо цей аргумент докладніше.

Що таке ринок? Це ВІЛЬНИЙ обмін товарами і послугами між людьми. Тому коли мені потрібні консерви я йду в магазин, щоб добровільно обміняти наявні у мене гроші на концерви. Поруч з моїм будинком знаходиться кілька продуктових магазинів. В який магазин я йду? В той, де з мого досвіду я знайду консерви, які мене влаштують. Які консерви я там куплю? Ті, які з тієї чи іншої причини (ціна, виробник, тип упаковки, спосіб приготування, термін придатності тощо) мене влаштують. Що станеться, якщо я не знайду в цьому магазині те, що мене влаштує? Знайду щось підходяще в одному з сусідніх магазинів. Чи куплю я щось прострочене? Ні. Куплю тільки те, що мене влаштує. Чи може мене хтось змусити купити щось, що мені не підходить. Ні, не може. Саме так працює ринок — вільний обмін товарами і послугами між людьми.

Тоді звідки беруться прострочені концерви в армії? Насправді, солдат теж бере участь в процесі обміну. Він обмінює частину своєї військової праці на продовольство (харчування). Ось тільки робить він це не в умовах вільного ринку, а в умовах державної МОНОПОЛІЇ. Чи може він вибрати конкретні концерви, їх виробника та їх постачальника? Ні, не може. Постачальник у нього завжди один — міністерство оборони. Тому солдат без будь-якого особистого вибору отримує ті конкретні концерви, які обрало для нього міністерство оборони. Виробника цих концервів вибирає теж міністерство оборони. Воно ж вибирає конкретну партію концервів. Воно ж цю партію концервів солдатам доставляє. Іншими словами, солдат купує (в обмін на свою військову працю) концерви саме у міністерства оборони. При цьому, він не має можливості від цього відмовитися. Тобто прострочені концерви насильно "продає" солдату саме міністерство оборони — державні чиновники.

Але найжахливіше те, що роблять це вони ("моральні державні чиновники") свідомо. Справа в тому, що чиновники не тільки можуть, а й зобов'язані перевіряти те, що вони закуповують та потім постачають солдатам. І вони це дійсно роблять. Причому на всіх етапах: перед закупівлею у виробника чи постачальника, потім під час поставки до військових частин, а також під час приготування їжі та перед подачею її на стіл солдату. А тепер поясніть мені, як після всіх цих численних чиновницьких перевірок солдатові на обід потрапляють прострочені концерви? Причина тільки одна. Це робиться чиновниками свідомо, тому що в цьому полягає їх економічна вигода. Державна монополія завжди створює такі викривлені економічні стимули.

Висновок:

Простроченими концервамі солдатів годують не підприємці, а державні чиновники. Роблять вони це свідомо. Тому що державна монополія є живильним середовищем для подібних речей.

Михайло Чернишев

Последние новости

Підіть зі щляху і дайте нам самим подбати про себе

Продовжую невдячну тему, у якій акцентую увагу на тому, що вірячи у те, що держава...

СУПРУН: ОТПРАВИТЬ В ОТСТАВКУ НЕЛЬЗЯ СОХРАНИТЬ (расставить запятые)

СУПРУН: ОТПРАВИТЬ В ОТСТАВКУ НЕЛЬЗЯ СОХРАНИТЬ (расставить запятые) Супрун провела...

Фигуристка, у которой выпала грудь на выступлении теперь счастлива

Французские фигуристы, Гийом Кизер и Габриэлла Пападакис, которые попали в пикантную...

Гроссмейстер социал-популизма

Что вы ожидаете от «Нового аграрного курса»? Очевидно, что открытия рынка...

Як виглядає економіка без урядового контролю (на прикладі Сомалі)

Більша частина інформації про Сомалі (фото, відео) сьогодні надходить з невеликій...

Большой брат

1. КАК  НАДУВАЛИ ЩЕКИ…. (мифотворчество...

Осторожно! Аферисты на OLX (Чернигов)

 История как меня развели. Действующие лица: 1. Сергей "Спешащий...

Про "закручування гайок" владою України (на прикладі "Нової пошти"

Постійно чую скарги на те, що держава у нас погано функціонує. Причому, скарги ці...

ЛЬГОТЫ И НАЛОГИ. ЧТО ПЕРВИЧНО В ЭТОЙ ЦЕПОЧКЕ?

    Всякое государство для содержания армии, органов правопорядка и...

Постсовкове жлобство не имеет границ

Недавно прочла несколько перекликающихся статей, как о китайских заводах, производщих...

Как парковать машину в Нью-Йорке на Манхеттене?

$80 в день. Как парковать машину на Манхэттене? Машина, если вы живете на Манхэттене...

Хто годує солдат простроченими консервами (підприємці чи чиновники)

У безперервних суперечках про те, хто більш моральний (ринок чи чиновники), у тих, хто...