Хто годує солдат простроченими консервами (підприємці чи чиновники)

04.05 2018

Хто годує солдат простроченими консервами (підприємці чи чиновники)

У безперервних суперечках про те, хто більш моральний (ринок чи чиновники), у тих, хто віддає перевагу чиновникам, з'явився новий аргумент. Виявляється підприємці "втюхують" армії прострочені концерви, чого чиновники ніколи б не зробили.

Чи так це насправді? Давайте розберемо цей аргумент докладніше.

Що таке ринок? Це ВІЛЬНИЙ обмін товарами і послугами між людьми. Тому коли мені потрібні консерви я йду в магазин, щоб добровільно обміняти наявні у мене гроші на концерви. Поруч з моїм будинком знаходиться кілька продуктових магазинів. В який магазин я йду? В той, де з мого досвіду я знайду консерви, які мене влаштують. Які консерви я там куплю? Ті, які з тієї чи іншої причини (ціна, виробник, тип упаковки, спосіб приготування, термін придатності тощо) мене влаштують. Що станеться, якщо я не знайду в цьому магазині те, що мене влаштує? Знайду щось підходяще в одному з сусідніх магазинів. Чи куплю я щось прострочене? Ні. Куплю тільки те, що мене влаштує. Чи може мене хтось змусити купити щось, що мені не підходить. Ні, не може. Саме так працює ринок — вільний обмін товарами і послугами між людьми.

Тоді звідки беруться прострочені концерви в армії? Насправді, солдат теж бере участь в процесі обміну. Він обмінює частину своєї військової праці на продовольство (харчування). Ось тільки робить він це не в умовах вільного ринку, а в умовах державної МОНОПОЛІЇ. Чи може він вибрати конкретні концерви, їх виробника та їх постачальника? Ні, не може. Постачальник у нього завжди один — міністерство оборони. Тому солдат без будь-якого особистого вибору отримує ті конкретні концерви, які обрало для нього міністерство оборони. Виробника цих концервів вибирає теж міністерство оборони. Воно ж вибирає конкретну партію концервів. Воно ж цю партію концервів солдатам доставляє. Іншими словами, солдат купує (в обмін на свою військову працю) концерви саме у міністерства оборони. При цьому, він не має можливості від цього відмовитися. Тобто прострочені концерви насильно "продає" солдату саме міністерство оборони — державні чиновники.

Але найжахливіше те, що роблять це вони ("моральні державні чиновники") свідомо. Справа в тому, що чиновники не тільки можуть, а й зобов'язані перевіряти те, що вони закуповують та потім постачають солдатам. І вони це дійсно роблять. Причому на всіх етапах: перед закупівлею у виробника чи постачальника, потім під час поставки до військових частин, а також під час приготування їжі та перед подачею її на стіл солдату. А тепер поясніть мені, як після всіх цих численних чиновницьких перевірок солдатові на обід потрапляють прострочені концерви? Причина тільки одна. Це робиться чиновниками свідомо, тому що в цьому полягає їх економічна вигода. Державна монополія завжди створює такі викривлені економічні стимули.

Висновок:

Простроченими концервамі солдатів годують не підприємці, а державні чиновники. Роблять вони це свідомо. Тому що державна монополія є живильним середовищем для подібних речей.

Михайло Чернишев

Последние новости

Популизм Гройсмана

Гройсман любит говорить о популизме оппозиции. Якобы те обещают золотые горы, а выполнить...

Современная наркоторговля. И как с ней бороться

Каждый день вы видите на стенах домов и на заборах надписи краской "соль"...

Крупнейшее землетрясения за последние 10 лет потрясло Уэльс и Запад Великобритании. 

Вчера Британская Геологическая Служба подтвердила, что на территории Великобритании...

Як нам (українцям) перестати турбуватися і почати жити

Все просто. Якщо ми не хочемо більше турбуватися про те, що в Україні існують олігархи...

Правительство грузини решило подкупить изберателей на пол миллиарда

Правительство Грузии решило аннулировать банковские долги более 600 тысяч граждан страны...

Хороша новина: Землі не загрожує перенаселення

Але тільки в тому випадку, якщо ми не дозволимо чиновникам остаточно задушити вільний...

Видео драки украинских и итальянских болельщиков в Харькове после матча Шахтер Рома

В сети появились видео массовой драки украинских и итальянских ультрас в Харькове после...

Электромобили без растаможки в 2018

Новость об отмене растаможки на электромобили облетела все новостные ресурсы, временно, до...

Мера Дніпра взяли під охорону

Міністерство внутрішніх справ надало особисту охорону меру Дніпра Борису Філатову. Про це...

Михайло Саакашвили внезапно прилетел в аэропорт Борисполь

Сегодня в Украину рейсом Амстердам - Борисполь ( UA ) внезапно прилетел экс-президент...

О нехватке рабочей силы в Киеве

Давайте сравним заработные платы рабочих в Киеве и во Флоренции.  Для сравнения...